Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Staré podstránky fotogalerie, kde zbyly nějaké fotky > Setkání Chotčí v roce 2002

Setkání Chotčí v roce 2002

Do historie naší obce se významně zapsalo datum 28.9.2002. V tento den se tu konalo první setkání tří obcí s názvem Choteč. Kromě naší obce je další obec Choteč u Prahy a třetí Choteč u Jičína. Akce, která se rodila celé čtyři roky, začala před budovou OÚ uvítáním hostů (starostů, zastupitelů a dalších občanů) z obou Chotčí. Následovalo malé pohoštění a vlídné počasí vybídlo účastníky k malé procházce, při které starosta pan Pražan provedl navštěvníky částí naší obce.

V 16 hodin se v sále místního pohostinství sešli i další přizvaní hosté a pro všechny začal předem pečlivě připravený program. Po přípitku následovalo předtančení tanečního kroužku z Holic pod vedením paní učitelky Hany Flekrové. Vystoupení zahájila děvčata aerobicem, následoval rock-and-roll v provedení patnáctiletých tanečníků. Pak třináctiletá děvčata předvedla vystoupení na moderní hudbu ruských Tatu a předtančení vyvrcholilo Straussovým valčíkem.

Program pokračoval promluvou zástupců jednotlivých obcí. O Chotči u Prahy informovala paní starostka Vaníčková, o historii i současnosti Chotče u Jičína mluvil starosta Ing. Tichý.

Důležitým okamžikem přátelského odpoledne bylo podepsání certifikátů. Byly zhotoveny v trojím provedení na ručním papíru v zelených deskách zvlášť pro každou obec a podpisy je ztvrdili starostové pan Pražan, paní Vaníčková a Ing.Tichý.

Po dobré večeři se chopil svých hudebních nástrojů pan Jelínek. Byl však přerušen Vlastou Burianem, kterého imitoval pan Kopecký ze Sezemic. Jeho vyprávění protkané vtipy a humornými postřehy vytvořilo tu správnou atmosféru a tak, když znovu zazněla hudba, nikdo se nezdráhal a zatancovali si místní i přespolní "chotečáci".

První setkání se vydařilo a semínka tradice a vzájemného přátelství byla zaseta.

Uvítání hostů

Prohlídka obce

Začátek připraveného programu v sále místního pohostinství

Vystoupení děvčat s aerobicem

Patnáctiletí tanečníci rock-and-rollu

Vystoupení na moderní hudbu ruských Tatu

Straussův valčík

Projevy starostů

Starosta pan Pražan

Starostka paní Vaníčková

Starosta pan Ing. Tichý

Hudba pana Jelínka

Večer proběhl ve správné atmosféře

Správná večerní atmosféra

Správná večerní atmosféra

Správná večerní atmosféra