Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Setkání Chotčí

Setkání Chotčí

28. září roku 2002 se v naší obci sešlo více Chotečáků než bývá obvyklé. Konalo se zde první setkání obyvatel tří obcí stejného názvu - CHOTEČ. Myšlenka pro uskutečnění takového setkání vznikla už v roce 1998 při nečekané návštěvě nyní už bývalého starosty Chotče u Jičína ing. Jiřího Tichého u našeho starosty pana Vladimíra Pražana. Byl kontaktován i zástupce třetí Chotče - Chotče u Prahy - starostka Vlasta Vaníčková. I ta uvítala tuto myšlenku a přislíbila účast na tomto setkání.

Program prvního setkání, které se uskutečnilo ve zmíněný termín v naší obci začal přivítáním a pohoštěním hostů na obecním úřadě. Následovala prohlídka obce a slavnostní program byl připraven v sále místního pohostinství. Důležitým okamžikem tohoto přátelského setkání bylo podepsání dokumentů k tomuto speciálně připravených. Zápisem všech tří starostů byla pocetěna i naše pamětní kniha.

Druhé plánované setkání Chotčí se uskutečnilo 31. května 2003 v obci Choteč - okres Praha západ. Toto druhé setkání začalo prohlídkou tamního kostela. Druhým cílem programu byla prohlídka historického vodního mlýna. Na hřišti pokračoval program ukázkou výcviku psů a několika ukázkami zásahů hasičských družstev. Volná zábava při hudbě a tanci ukončila toto druhé setkání těsně před půlnocí.

Potřetí se sešli Chotečáci v Chotči u Jičína. Bylo to 11. září 2004. Po tradičním přivítání chlebem a solí následovalo pohoštění v kulturní místnosti obecního úřadu. Program začal na hřišti vystoupením folklorního souboru „Hořeňák“ z Lázní Bělohrad. V kostelíku pak všem Chotečákům zazpívala slečna Martina Čermáková a na místním sportovním letišti jsme shlédli i ukázky provozu sportovních letadel a rogal. Setkání končilo večeří a volnou zábavou v tamním pohostinství.

Čtvrté setkání se po roční přestávce uskutečnilo 24. června 2006 opět u nás v Chotči u Pardubic. Po přivítání, slavnostním přípitku a občerstvení v zasedací místnosti obecního úřadu se všichni přesunuli na prostranství před místním hostinecem. Pěší přesun po zcela nové cyklostezce vedoucí vedle nově opravené vozovky se neobešel bez pochvalných projevů.  Před hostincem vyhrávala „Barevná muzika“. Někteří hosté pokračovali v prohlídce obce. Od 17 hodin pokračoval program   v sále pohostinství vystoupením mažoretek z Moravan, ukázkou tanečního stepu a ukázkou výcviku psů. Volná zábava při hudebním doprovodu pana Jelínka skončila toto setkání okolo půlnoci.

Páté setkání se uskutečnilo po delší přestávce 19. 6. 2010 v Chotči v okrese Praha západ.

Toto setkání se uskutečnilo v duchu sportovních soutěží na pěkném hřišti. Zástupci obci utvořili družstva a soutěžilo se v "náročných" sportovních disciplínách.: jízda na kolběžce, střelba ze vzduchovky, přetahování lanem, hod míčkem, kop na bránu a soutěž rozhodovali starostové obcí stavěním komínu z kostek. Návštěva z Chotčí si prohlédla obec, místní kostel a pobavila se v klubovně u hřiště při tanci. Bylo to příjemné setkání již "starých" přátel.

Šesté setkání se uskutečnilo dne 29. 9. 2012 v Chotči Jičína.

Toto setkání již bylo setkání "starých" přátel. Organizátoři připravili zábavně soutěže, ve kterých soutěžila družstva žen  a mužů z každé obce. Naše obec se umístila na druhém místě.